Výber toho najžiadanejšieho

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Nezáleží na žánri, dobré knihy sa nájdu takmer v každom. Po čom túžia čitatelia?

Pekáreň a vôňa príbehovPekáreň a vôňa príbehov

So životom treba pracovať ako s cestom, miesiť a miesiť, až kým nedozrie. Primabalerína Sofie končí svoju kariéru kvôli zraneniu. Zmena životnej dráhy je náročná, keď nájde zamestnanie v malej pekárni, zmení jej to život – pohľad naň i na seba. Múdrosť miestneho pekára jej pomôže odhaliť šťastie v drobnostiach, nájde odvahu na zmeny a novú životnú cestu. Carsten Henn dodá prostredníctvom tohto sympatického príbehu nádej i odvahu.

 

DobroKniha Dobro

Klinický a forenzný psychológ Anton Heretik v novej knihe Dobro približuje príbehy trinástich klientov, ktorých sprevádzal počas psychoterapie pri hľadaní dobra – ich vlastnej múdrosti, ktorá im môže pomôcť zvládať duševné ťažkosti, životné problémy či zložité vzťahy. Heretik je fascinovaný rôznorodosťou ľudských pováh i osudov a odhodlaním hľadať zmysel života. Možno ste čítali knihy amerického psychoterapeuta Irvina D. Yaloma, mierna podobnosť tam bude, ale každý z autorov má iný štýl. Tešiť sa môžete aj na Heretikove haiku, ktoré uvádza a rámcuje každý príbeh.

 

Pretože si výnimočnáPretože si výnimočná

Roztomilý príbeh, ktorý pomôže deťom i ich rodičom odhaliť ich výnimočnosť. Sú dobré a jedinečné také aké sú. So silnými i slabými stránkami. Vypestovať v deťoch zdravé sebavedomie a sebaúctu je veľmi dôležité, no častokrát veľmi náročné. Inšpirujte sa na stránkach knižky Pretože si výnimočná, nazrite do príbehu.

 

Pečie celé SlovenskoPečie celé Slovensko

Poznáte niekoho, kto rád pečie a dostala sa mu pod kožu televízna šou Pečie celé Slovensko? V tejto knihe nájdete viac ako 100 receptov, ktoré súťažiaci pripravili v prvej sérii šou minulý rok. Podrobné návody a tipy na úspešné zvládnutie pekárskej mágie a vykúzlenie dobrôt ako z televíznej obrazovky. Určite poteší cukrárov a pekárov.

 


Lexikón pokojaLexikón pokoja

Aké sú cesty k harmónii naprieč jazykmi a kultúrami? Možno ste už počuli o pranajáme v súvislosti s jogou alebo o francúzskom flanérstve, ktoré si už našlo obľubu aj u niektorých Slovákov. A čo nórske utepils, bulharská kultúra pomalosti ajljak, čínske šu či švédsky fredagsmys? Spoznajte rôzne spôsoby a metódy, ktorými možno pojímať a praktizovať vyrovnanosť v našich životoch. Nie sú teda všetky, ale je to subjektívny výber autorky, aby bolo zastúpenie čo najširšie i najprekvapujúcejšie. Nazrite do knihy Lexikón pokoja.

 

DarKniha Dar

A ešte iná kniha z pozitívneho súdka. V spleti každodennosti, povinností a informácií je ľahké zabudnúť, nájsť si okamih na uvedomenie radosti z obyčajného bytia. Čaro jednoduchých vecí, ako je skoré vstávanie, smiech či nezištná pomoc blízkym. Poznanie, že radosť často nájdeme na tých najobyčajnejších a najmenej očakávaných miestach. A že sa nám vlastne takéto malé zázraky častokrát dejú každý deň a možno im len nevenujeme pozornosť. Ak sa potrebujete navrátiť k radosti, s touto knihou možno dostanete príležitosť znova sa zamilovať do svojho života a prijať pozoruhodnú krásu našej ľudskosti. Objavte 98 príbehov z knihy Dar.


Ak ste nenašli knihu k téme, ktorá by vás zaujímala, nazrite do darčekového rázcestníka (sú tam aj jednotlivé žánre, ako napr. Krimi, Romantika, Fantasy...), v ktorom nájdete ku každej z 24 tém 12 tipov, ktoré môžu byť tie pravé:Tipy na vianočné darčeky podľa tém
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.