Vyberte si z knižných noviniek

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Dobrá kniha je náš maják. Nájdite tú svoju.

Kreslíme a maľujeme anime & manga tváreKreslíme a maľujeme anime & manga tváre

Fascinuje vás anime a manga? Túžite nakresliť vlastné postavičky alebo aspoň vedieť nakresliť už tie existujúce? Pozrite sa na kresbu a maľbu anime či manga tvárí s medzinárodne uznávanou japonskou umelkyňou a lektorkou Nao Yazawuovou. Vďaka jej knihe sa dozviete všetko potrebné o proporciách a črtách ľudskej tváre, stvárnite tváre rôzneho veku z rôznych uhlov. Od hrubých skíc až k emočným detailom či vyfarbovaniu. Zrozumiteľne vysvetlené techniky vám pomôžu napredovať. Nahliadnite do knihy Kreslíme a maľujeme anime & manga tváre.

 

Šesť látok, ktoré vám zmenia životKniha Šesť látok, ktoré vám zmenia život

A produkuje ich aj váš mozog! Ovplyvňujú naše pocity, rozhodovanie i konanie. A ako si ich namixujete, to môžete ovplyvniť. Nemusí to byť tak, že vás jednoducho len zaplavia. Poznáte dopamín, oxytocín, sérotonín, endorfín, kortizol a testosterón? Pozrite sa na ne bližšie, spoznajte, ako fungujú a ako môžete benefitovať z toho, že sa vám práve vyplavujú. Začítajte sa do knihy Šesť látok, ktoré vám zmenia život.

 

Opäť spoluKniha Opäť spolu

V rodičovskom dome sa po smrti matky stretávajú tri odcudzené sestry. Panujú medzi nimi nielen vekové rozdiely, ale aj značné rozdiely vo fyzických a povahových črtách. Detstvo Jolene, Marshe a Annis nebolo šťastné, od rodičov odišli čo najskôr a ich životy sa uberali rôznorodými smermi. Odhalia, čo majú spoločné a čo ich spája?Ako prach vo vetreAko prach vo vetre

Jedným z najprekladanejších kubánskych spisovateľov je Leonardo Padura. Nahliadnite nielen do kubánskej literatúry, čo je u nás vskutku ojedinelé, ale aj do spoločensko-politickej situácie na Kube. Padura v románe Ako prach vo vetre mapuje obdobie od druhej polovice minulého storočia po súčasnosť. Hlavná postava Adela pátra po skutočnej minulosti svojej matky a biologickom otcovi. Začítajte sa do knihy Ako prach vo vetre.

 

Joga pre stuhnuté vtáčatáJoga pre stuhnuté vtáčatá

Začínate s jogou a nemáte istotu, či ste v pozícii správne a na čo klásť dôraz? Táto praktická kniha vám pomôže objaviť základné princípy jednotlivých pozícií. Vaša jogová cesta bude jednoduchšia, príjemnejšia a napredovanie rýchlejšie. Či chodíte na jogu do štúdií alebo cvičíte len doma, tento sprievodca vám odovzdá nutné základy. Nahliadnite do knihy Joga pre stuhnuté vtáčatá už teraz.

 

Fantastická záhradka na balkóneFantastická záhradka na balkóne

Snívate o jari, kvetoch či jedlej záhradke? Zelenú pohodu si môžete vytvoriť aj na balkóne. Trocha práce i trocha oddychu v príjemnom prostredí. Miesto, kde ráno môžete načerpať energiu a večer si oddýchnuť. Možno výhľad nie je najkrajší, ale to, čím sa obklopíte, vám môže prinášať radosť, pokoj, pocit pohodlia. Ak vás to láka alebo hľadáte tipy na balkónové zveľadenie, v knižke Fantastická záhradka na balkóne to určite nájdete. Začítajte sa.Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Čo znamená milovať a byť milovaný?
Aké novinky prináša marec – mesiac knihy?
Surová rodinná dráma. Skryté traumy a túžba niekam patriť.