Vyčarovať adventnú atmosféru sa dá aj s málom

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Stačí niekoľko jednoduchých úkonov a každé miesto dobijete jemnou atmosférou Vianoc. Prečítajte si naše tipy ako navodiť pokojnú a útulnú atmosféru.


Stačí niekoľko jednoduchých úkonov a každé miesto dobijete jemnou atmosférou Vianoc. Prečítajte si naše tipy ako navodiť pokojnú a útulnú atmosféru.


Tlmené osvetlenie

Vonku je čoraz menej svetla a ku konca roka to pocítime najviac. Čo ubrala príroda na prirodzenom osvetlení, netreba dobiehať kancelárskymi svetlami a žiarivkami. Počas dňa sa určite zídu, ale v prítmí svojho domova si večery spríjemnite jemnými svetelnými reťazami či sviečkami. Teda pokiaľ práve nečítate papierovú knihu – to by nebolo vhodné pre oči, prípadne by ste riskovali ešte aj návštevu hasičov, ak by ste stránky hltali a omylom veľmi priblížili k sviečke.

Horúce nápoje, jedlá na zahriatieVianočné chuťovky

Čaj, káva, čokoláda. Pre iného vianočný punč. Zájdite si na ne von alebo si ich pripravte doma. Pridajte škoricu, badián, klinčeky, zázvor či vanilku. Čokoľvek, čo máte spojené s Vianocami. Nezabudnite ani na jedlo. V zime je najlepšie konzumovať rôzne strukoviny a trochu pikantnejšie jedlá. Prekrvia vám organizmus a zvýšia tým chuť na aktivitu, nielen vysedávanie.

Prírodné motívy, zimná atmosféra

Trochu sa schladiť snehovými vločkami či obrazom so zimnou krajinkou? Aj to sa dá. Alebo si pripravte pár nazbieraných a usušených šišiek z ihličnatých stromov, zelené vetvičky a pustite sa sami či s deťmi do prípravy prírodného venčeka. Fantázii sa medze nekladú, ak chcete vyrobiť ozdobu raz-dva, zoberte sklený pohár či vázičku a vetvičky vložte do nej. Stačí už len jemne dozdobiť. Dekorácia je výsostne ekologická, s troškou originality vás nevyjde ani euro a zvyšok roka nebude zaberať miesto v skrini.

Dekorácie s vianočnou tematikouVianočné dekorácie

Ak neholdujete prírodným motívom, nič nie je stratené. Poproste deti vo vašom okolí, aby vám vytvorili pár obrázkov s vianočnou či zimnou tematikou. Porozprávajte sa o tom, s akými motívmi máte sviatky spojené a namaľujte ich spoločne. Obrázky vám príjemne dozdobia pracovné prostredie či domov. Ak radi skúšate tradičné zvyky, skúste tento rok liatie olova.

Adventný kalendár

Okrem lahodných čokoládok sa môžete 24-krát podeliť aj o niečo iné. Napríklad o 24 citátov, ktoré vám robia radosť, spríjemňujú náladu alebo vás motivujú. Či 24 úryvkov z kníh, ktoré vás dostali svojou priamočiarosťou, prípadne boli ako vytrhnuté z vášho života. Stačí ich pekne prepísať na papier, ktorý môžete aj jemne dozdobiť a uložiť ich do krabičky. Môžete si tiež čítať na pokračovanie knihu s vianočnou tematikou alebo s deťmi vymyslieť nejakú rozprávku. Možností je neúrekom.

Dobrá kniha

Ak v tomto období radi čítate knihy s vianočnou tematikou, hľadáte inšpirácie na pečenie či tvorenie alebo aktivity pre deti, nahliadnite medzi Knihy s vianočnou tematikou. V opačnom prípade siahnite po čomkoľvek, po čom vaša duša piští. Príjemný advent.

Knihy s vianočnou tematikou
Tipy na vianočné darčeky
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.