Vyberte si z letných knižných noviniek.

Vydavatelia sa prebúdzajú

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
25.07.2021
11:00
21.07.2021
16:17
28.06.2017
02:00
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Ponuka noviniek je opäť široká, preto sa hodí prehľad i výber, ktorý vám ponúkame.

Emoce od A do PObálka knihy Emoce od A do P

Nebude to sprievodca až do Z, lebo emócie sú veľmi zložité a komplexné. Ale aj toto nazretie do nich od obľúbeného českého psychiatra Radkina Honzáka môže byť obohacujúce. Emócie sú primárne telesné deje a až pocity rozumovo popisujú, ako tieto deje vnímame. Veľkú rolu v ich vnímaní zohráva rodina, v ktorej sme vychovávaní a zaujímavosťou je, že umelci častokrát výstižnejšie popisujú emócie ako vedci. Spoznajte strach, hnev, smútok, radosť, odpor a údiv – 6 základných emócií, ktoré tvoria emočné spektrum.

 

Obálka knihy Efekt dominaEfekt domina alebo neviditeľné pradivo prírody

Každý zásah človeka do prírody má následky. Pozitívne i negatívne. Niektoré sa dajú predpokladať, iné takmer vôbec. Pozitívne či negatívne, vždy prekvapia, samozrejme, tie negatívne častokrát späť nevezmeme a nedokážeme opraviť, takže to sú tie najsmutnejšie prípady. Autor knihy Efekt domina alebo neviditeľné pradivo prírody ponúka čitateľom vedecké poznatky i historické fakty. Spísal príbehy 18 pravdivých udalostí, ktoré vás prekvapia. Ako zachránil malý motýľ Austráliu? Prečo žili stovky žiab celkom oficiálne v hoteli? A ako samohlo stať, že raz skutočne pršali z oblohy mačky? Začítajte sa...

 

Obálka knihy Scivilizovaní na smrťScivilizovaní na smrť

Skúste sa začítať do tejto polemickej knihy. Autor sa v nej zamýšľa nad tým, či cena, ktorú platíme za pokrok, nie je privysoká a či civilizácia naozaj prináša výhody a šťastie. Na prvý pohľad je jasné, že ako komu. Ale na druhý pohľad a po hlbšej úvahe možno prídete na to, že menej civilizácie či pokroku je pre život každého človeka prínosnejší. Úvod knihy si môžete prečítať hneď pri detaile produktu, ak nie ste práve na mobile. Možno vás to navnadí k ďalšiemu čítaniu alebo aspoň osvieži váš pohľad na súčasný pokrok a mieru toho, čo v živote potrebujete.

 

Packa a africká hudbaPacka hraje...

Po zvukových knihách Packa hraje rockPacka hraje jazz sa môžete s deťmi započúvať aj do tónov africkej hudby. Psík Packa a jeho kamarát Bakary pripravili pre deti 16 melódií a 8 afrických hudobných nástrojov. Po návšteve džezového New Orleans a vychutnaní 10 rockových hudobných nástrojov v Londýne sa môžete tešiť na ďalšie hudobné zážitky a dobrodružstvá. Originálnosť medzi zvukovými knižkami sa tejto sérii nedá uprieť. Dlhé zvukové stopy a vysokú kvalitu si zamilujete. A v Axióme vychádzajú tento mesiac ešte podobne kvalitné zvukové knižky: Klasika pro nejmenší a Moje hudba k tanci.

 

Moja motýlia záhradaObálka knihy Moja motýlia záhrada

Včely nie sú jediné opeľovače v prírode. Patria medzi nich aj motýle. A zdá sa, že nielen včely, ale aj motýle to majú v súčasnosti čoraz ťažšie. Všetko je na nás ľuďoch, niektoré zmeny musia spraviť ľudia na vyšších miestach, ale s niektorými vieme pomôcť aj my. Napríklad pestrofarebné motýle môžeme privítať v našich záhradách či parkoch. Dozviete sa, ktoré rastliny je vhodné vysadiť a ako pomôcť nielen motýľom, ale aj húseničkám. Naučíte sa rozlišovať jednotlivé motýle a rastliny, ktoré potrebujú pre život.


Stroje ako jaObálka knihy Stroje ako ja

Ian McEwan sa v najnovšej próze púšťa do ťažkej témy, ktorú však rozhodne treba reflektovať a posudzovať už teraz. Adam je jedným z prvých umelých ľudí. Tridsiatnik Charlie, ktorý si ho kúpi, pracuje na zostavení jeho osobnosti. Pomáha mu pri tom Miranda, do ktorej je zaľúbený. Výsledok ich práce je takmer ideálny: príťažlivý, silný a múdry mladý muž. Lenže je len otázkou času, kedy všetci traja budú čeliť hlbokej morálnej dileme.

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Tipy na prípravu lahodných zaváranín, paštét, kečupu, pečiva či mliečnych výrobkov.
Vyberte si z letných knižných noviniek.
Horúce dni chce málokto stráviť vo vyhriatej kuchyni. Ako to vyriešiť a aj v lete pohostiť rodinu a priateľov?