Z každého rožka...

Archív blogu
Klasika, filozofia, nástrahy internetu či kniha o výchove detí. Zaujímavé čítanie vychádza každý mesiac.

(Ne)bezpečný internet(Ne(bezpečný internet

Kniha slovenského autora Tomáša Šalmona vychádza v čase, kedy už každý používateľ internetu tuší a vníma, že internet je plný reálnych hrozieb od falošných súťaží, informácií, rôznych útokov a pokusov o získanie hesiel a ďalších údajov až po rôzne podoby šikanovania a nepríjemného vydierania. Možno ste sa stretli len s niektorými praktikami a možno s trochou šťastia v podstate s nijakými alebo si toho len nie ste vedomí.

V knihe (Ne)bezpečný internet nájdete informácie o tom, čo všetko sa môže stať, ako sa na internete správať a ostať v bezpečí pomocou rôznych nástrojov, ale častokrát aj úplne jednoduchých tipov, ktoré ste doteraz možno nepovažovali za podstatné. Kniha vám pomôže popasovať sa nielen s dospeláckymi výzvami, ale dáva tiež tipy, ako chrániť deti.

Jedna z najdôležitejších kníh, ktorej prečítanie určite neoľutujete. Začítajte sa už teraz...DeníkThoreau Denník

Henry David Thoreau bol americký filozof a spisovateľ. Je známy predovšetkým ako autor knihy Walden, v ktorej opisuje prečo a ako žil viac ako dva roky vo vlastnoručne postavenej chatrči pri jazere Walden Pond. Deník je výber z jeho denníku, ktorý si písal 24 rokov. Obsahuje úvahy o prírode, umení, dejinách, politike, náboženstve ale aj Thoreauovom osobnom živote. Kniha je skvelým doplnkom, ak ste už Thoreaua čítali, no obstojí aj samostatne, ak sa s Thoreauom ešte len plánujete zoznámiť.

 

Klasická literatúraDaj Bože nech sa nezbláznim

Pre milovníkov klasiky vyšli minimálne dva zaujímavé knižné počiny. Jedným je dvojjazyčné vydanie vybraných básní Alexandra Sergejeviča Puškina, z ktorých niektoré sú do slovenčiny preložené prvýkrát. Nájdete ich v knihe Daj, Bože, nech sa nezbláznim v preklade Ľubomíra Feldeka.

Božská komédia Raj
Druhá klasika od vydavateľstva Perfekt poteší zberateľov limitovaných edícií a Dante Alighieriho. Raj je vrcholnou časťou Božskej komédie a môžete si ju prečítať v novom slovenskom preklade prof. Pavla Koprdu i s podrobnými komentármi. Súčasťou knihy je jediné celoilustrované vydanie Božskej komédie zo štrnásteho storočia.Montessori pre batoľatáMontessori pre batoľatá

Táto kniha vám uľahčí a spestrí prvé mesiace a roky s vaším batoľaťom. Je postavená na piatich Montessori princípoch a pomôže vám povzbudiť prirodzenú zvedavosť vášho dieťaťa. Nájdete v nej mnoho rád ku každodenným problémom a výzvam, ale aj mnoho tipov, ako posunúť vaše dieťa i váš vzťah vpred. Naučte sa dôverovať krokom vášho dieťaťa a rozvíjajte jeho zvedavosť. Nazrite do obsahu a ukážok z knihy Montessori pre batoľatá.Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

(Ne)bezpečný internet

5.0 2
12,99
-22%
10,13
IHNEĎ odosielame

Deník

0.0 0
21,10
-18%
17,30
IHNEĎ odosielame

Daj, Bože, nech sa nezbláznim

0.0 0
22,90
-25%
17,18
Vypredané

Božská komédia Raj

0.0 0
35,90
-25%
26,93
Vypredané

Montessori pre batoľatá

0.0 0
13,49
-22%
10,52
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

O chudobe sa dobre diskutuje. Ale čo tak sa na ňu skutočne pozrieť.
Na knižnom trhu sa aj tento rok objavujú novinky s vianočnou tematikou, či už ide o detské knihy, beletriu, ale aj s prepojením na duchovnú stránku Vianoc.
Čo nového upiekli vydavateľstvá na november?