Začiatok roka s novými knihami

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Najviac sa tešíme na Nájdi si ma a Malé ženy. Ako ste na tom vy?

Nájdi si maKniha Nájdi si ma

Videli ste film Daj mi tvoje meno, prípadne ste čítali knihu? Nebude to mať rýchly spád, aj keď v deji sa posunieme až o niekoľko desaťročí. Možno nás toľko neoslní letná bezstarostnosť, horúce talianske zákutia, pomalosť, ale určite v tom André Acimana výrazne pocítite. Samuel cestuje do Ríma, aby navštívil svojho syna Elia. Cestou sa však spozná so ženou, ktorá mu zmení život. Nový vzťah čaká aj Elia – v Paríži. No a Oliver uvažuje o ceste späť za Atlantik. Že by sa chcel opäť stretnúť s Eliom? Vychutnajte si hĺbku, jas a kontrast, ktoré Aciman dokáže knihám dať.

 

Malé ženy

Kiná ovládnu koncom mesiaca Malé ženy. A ak ste túto klasiku o štyroch sestrách ešte nečítali, možno sa rozhodnete napraviť to práve v tomto období. Príbeh z rokov 1861 – 1865, z časov americkej občianskej vojny, zachytáva rodinu Marchovcov. Predovšetkým štyri dospievajúce dcéry, romantickú Meg, chlapčenskú Jo, utiahnutú Beth a rozmaznanú Amy. Žijú bez otca, ktorý je na vojne, ich kotvou je mama a parťákom sused Laurie. Kniha je strhujúca predovšetkým vďaka rozdielnostiam medzi sestrami, ktoré sa učia spolu vychádzať. Je to krásna kniha o hodnote rodiny, priateľstva, odriekania a odpustenia. Nové vydanie vyšlo nedávno v Slovarte. A znalcov príbehu iste očarí verzia, ktorá vyjde v Ikare v kompletnej neskrátenej podobe, vrátane druhého dielu, už tento mesiac. Existuje ešte verzia pre deti, má ju v ponuke vydavateľstvo Stonožka. Výber je teda pomerne široký.

Malé ženy - knižné vydania

 

ModráKniha Modrá

Máte radi dystópie? Maja Lunde, autorka knihy Príbeh včiel, vám ponúka ďalšiu. Námetom trochu pripomína knihu Strážkyně pramene, v ktorej bola tiež ústredným motívom vzácnosť vody. No v Modrej vedie nedostatok vody k vážnym konfliktom na juhu Európy. Je rok 2041 a už 5 rokov je tu katastrofálne sucho. David s dcérkou sa snažia prežiť v utečeneckom tábore, keď neďaleko nájdu starú plachetnicu a ich príbeh sa začne prelínať s osudom 67-ročnej Signe, ktorá sa na nej plavila v roku 2017 so zvláštnym nákladom.

 

Slovensko Čo ti v škole nepovediaSlovensko Čo ti v škole nepovedia

Táto publikácia je vhodná pre všetky deti, ktoré aktuálne spadajú pod prvý stupeň základných škôl. Dozvedia sa v nej veľa zaujímavostí nielen z histórie Slovenska, ale aj o našich prírodných krásach, zemepisných zaujímavostiach a významných osobnostiach. Kniha je samozrejme písaná a ilustrovaná tak, aby zaujala deti tohto veku a aby si z nej dokázali odniesť a zapamätať cenné informácie. Zalistujte si už teraz v knihe Slovensko Čo ti v škole nepovedia.

 

 

 

Všetci sme snehové vločkyVšetci sme snehové vločky

Čítali ste už nejakú knihu od Holly Bourne? Na Slovensku je známa vďaka trilógii Klub okašľaných báb, v ktorej partia dievčat súperila so životnými nástrahami pomocou priateľstva, feminizmu a syrových chrumiek. V knihe Všetci sme snehové vločky je hlavnou postavou opäť dievča – šestnásťročná Olive. Leto trávi tábore s názvom Reset. Nuž, nie je to len taký bežný záujmový tábor, v tomto sú tínedžeri so psychickými problémami. Olive s nimi tiež zápasí, občas prespí celý deň a inokedy nezaspí ani v noci. Ale čo ak v skutočnosti nepotrebuje zmeniť nič v sebe, čo ak sa všetky problémy dajú vyriešiť zmenou sveta? To by bolo perfektné, len či tínedžeri nie sú len idealisti. Veď si na obdobie dospievania pamätáte...
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Nájdi si ma

Nájdi si ma

0.0 0
12,95
-20 %
10,36
POSLEDNÉ KUSY

Malé ženy

0.0 0
11,90
-15 %
10,12
Vypredané

Malé ženy

5.0 1
17,90
-22 %
14,00
Vypredané

Malé ženy

0.0 0
14,95
-20 %
11,96
Na vyžiadanie

Modrá

0.0 0
13,95
-20 %
11,16
Na vyžiadanie

Slovensko Čo ti v škole nepovedia

0.0 0
8,90
-15 %
7,57
IHNEĎ odosielame

Všetci sme snehové vločky

0.0 0
12,95
-23 %
10,00
POSLEDNÉ KUSY
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Samotná kniha i priamo sociologická veda je nástroj na poznávanie spoločnosti.
Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.