Júnové nevypočítateľné novinky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Knihy, ktoré v kníhkupectvách na prvý pohľad možno prehliadnete. A bola by to škoda.
Jednou z najočakávanejších noviniek okrem krimi príbehu Nôž od Jo Nesboa je Oheň a krv Georga R. R. Martina. No zatiaľ čo na novinku Vojvodkyňa od Danielle Steelovej či Vlky z Cally Stephena Kinga v kníhkupectve zaručene narazíte, do noviniek sme vybrali menej známe tipy.
 
 
 

Vzdialenosť medzi mnou a čerešňouVzdialenosť medzi mnou a čerešňou

Deväťročná Mafalda má rada školu, futbal a svojho kocúra. Píše si denník, kde si zapisuje veci, ktoré už čoskoro nebude môcť robiť. Mafalda totiž stráca zrak a už o niekoľko mesiacov oň príde úplne. No nie je všetko na svete len o futbale a počítaní hviezd. Je množstvo vecí, ktoré bude môcť robiť naďalej a niektoré získajú nový rozmer. Veď to najdôležitejšie je očiam neviditeľné. Ale tá cesta k odhaleniu a pochopeniu nemusí byť jednoduchá. Prečítajte si preto tento inšpiratívny román pre deti i dospelých. Azda odhalí niečo nové aj vám. Mimochodom, kniha je inšpirovaná skutočnou diagnózou autorky knihy Paoly Peretti, Stargadtovou chorobou, dedičným očným ochorením charakteristickým degeneráciou žltej škvrny.


 

Triler PacientPacient

Mrazivý príbeh od Sebastiana Fitzeka vás vtiahne už prvou kapitolou. Odskúšané na vlastné oči, na vlastnej koži. Neprezradíme ani ň. Ďalej sa príbeh sústredí na zmiznutie malého chlapca Maxa, ktorého otec už začína byť absolútne zúfalý. Nedbá už naozaj na nič. Keď sa vyšetrovanie nehýbe a pravdepodobný únosca je zavretý na psychiatrii, kde zaryto mlčí, Maxovmu otcovi sa zdá, že môže byť urobiť jediné a posledné. Stane sa pacientom na psychiatrii. Túžba po nájdení syna je silnejšia ako čokoľvek iné. Musí sa nechať zavrieť. 

Bez práce nejsou bagetyBez práce nejsou bagety

Vtipná parafráza naznačuje, že sa spolu s autorkou pozrieme na to, ako sa žije Čechom vo Francúzsku. Prvou reakciou je často možno závisť a údiv, ale aké je to naozaj? Musia sa v cudzine, teda v krajine vín a syrov snažiť dvakrát toľko alebo sa to dá aj odfláknuť? Prečítajte si o radostiach i strastiach života mimo domovinu, ako znášajú Francúzov, či sa im tam naozaj až tak páči alebo to celé stojí kopu ústupkov... Magdalena Rejžková býva v Marseille a zozbierala množstvo skúseností od dvadsiatky Čechov, ktorí do Francúzska prišli po roku 1989. Čo spája hokejistu, kuchára, legionára, tanečníčku, kňaza, vedkyňu, muzikantov či vysokú úradníčku? Francúzsko a české korene určite.


 

Taliansko na tanieriTaliansko na tanieri

Francescu Spinelli snáď už poznáte vďaka jej knihám Varíme pre planétu, Varenie a rawenie či Sladké ľahkosti. V najnovšej knihe Taliansko na tanieri vám však spolu s blogerom a fotografom Mykolom Nevrevom prinesie rozmanité chute tradičných bezmäsitých jedál z rôznych regiónov Talianska. Slané či sladké, vychutnáte si úžasné jedlá a dostanete chuť vycestovať do rôznych kútov Talianska. Pred letom úplne ideálne navnadenie a na leto príjemné odľahčené tipy do vášho jedálneho lístka. Buon appetito!

Výber knižného sprievodcu na cesty

Tipy na výlety


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.