Keď je ťažké nemožným

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Nevesty to také občas majú. Doslova nemožné zapadnúť do novej rodiny.

Toto je román z pera úspešnej francúzskej autorky Aurélie Valognesovej, v ktorom figuruje jedna veľká chaotická rodina plus nevesty, ktoré sa do nej snažia začleniť a vy môžete sledovať, či sa im to podarí alebo nie. Či do novej rodiny nakoniec zapadnú, je však veľmi otázne, pretože despotický a egocentrický otec môže byť pomerne veľkou prekážkou.

Naše milované nevestyJa v podstate ani neviem, kde začať. Tak začnem asi tam, že od tohto príbehu som očakávala niečo úplne iné. Minimálne niečo viac. Jediné, čo som však dostala, bola dávka nezáživnosti, s ktorou som sa nevedela a nechcela zmieriť. A tak som teda čakala a dúfala. A čakala. A dúfala. Neprišlo však nič, čo by ma nejakým spôsobom donútilo pozerať sa na knihu v inom svetle a vytrhlo ma z nekonečnej nudy, ktorú som chtiac-nechtiac zažívala.

Priznám sa, že v jednej časti príbehu som mala mierne pochybnosti o tom, či na ňu predsa len nezmením svoj negativistický názor. Nebola som si však istá, či jeden jediný svetlý moment na to bude stačiť. Nestačil. Veď tam sa absolútne nič nedialo!

Pokojne si prečítam príbeh, v ktorom absentuje napätie či akákoľvek akcia. Ak by bol dej postavený napríklad na skvelých, zmysluplných či nezabudnuteľných dialógoch, samozrejme. Takých, ktoré vám niečo odovzdajú. Vyrazia dych. Alebo vám len dajú dôvod na úsmev. Tu ich budete hľadať zbytočne, čo je teda obrovská škoda. Aspoň vďaka nim to mohlo byť o kúsok čitateľnejšie.

Samozrejme, nechcem spochybňovať autorkin úspech, pretože zaiste má svojich skalných fanúšikov, ja sa k nim však nepridávam. Jednoducho mi nesadol štýl, ktorý bol na môj vkus až príliš jednoduchý, mne nič nehovoriaci príbeh a postavy, ktoré mi boli takpovediac mierne ukradnuté.

Ale aby sa nepovedalo, že som až príliš kritická, tak spomeniem jeden príjemný fakt, že mi to celé tak trochu pripomínalo príbeh Dom zlomených anjelov, a ten sa mi veru páčil, a to veľmi.

Opäť nechcem svojou negatívnou recenziou odrádzať žiadneho čitateľa, pre niekoho je toto oddychové čítanie. Ja som sa však nudila.

Autorka (vrátane fotografie): Radka

Radkin knižný blog


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Naše milované nevesty

0.0 0
10,99
-22%
8,57
POSLEDNÉ KUSY
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nový psychologický triler od britskej autorky Lisy Jewellovej.
Ponuka noviniek je opäť široká, preto sa hodí prehľad i výber, ktorý vám ponúkame.
Preniknite do skutočného života a osudov utečencov.