Knihovinky - júl 2015

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Tešíte sa na Búrku mečov, Tvory a netvory zo sveta Harry Pottera alebo na knihu pre deti, Plajko? Máme pre vás aj nevšednejšie tipy!
Jednou z najočakávanejších kníh mesiaca júl je určite tretia časť ságy Georga R. R. Martina Pieseň ľadu a ohňa, Búrka mečov. O záujem nebude mať núdzu ani Harry Potter a kniha Tvory a netvory, ktorá sumarizuje fantastické tvory z celej série kníh o tomto známom čarodejníkovi.

PlajkoPlajko Braňa Jobusa

Zavolajte do Ústavu rozvoja a nahrávania snov a objednajte si svoj sen. Prístroj s názvom Načisto Harašimi vám bez problémov pripraví každý sen, aký si len vymyslíte. No existuje tiež handrová bábika, vďaka ktorej sa sny stanú skutočnosťou. Všetko zapríčiňuje Plajko a postará sa nielen o zábavu, ale aj o nebezpečné dobrodružstvá.
Kniha Čtvrtá oběťČtvrtá oběť

Druhý román šesťdielnej série čínskych thrillerov, ktorých autorom je Peter May, vás zavedie priamo do vyšetrovacieho kolotoča okolo série rituálnych popráv v Pekingu. Štvrtá vražda sa dosť odlišuje od predošlých troch, no napriek tomu je Margaret presvedčená, že vrahom je len jedna osoba.

Antistresové vymaľovanky

Dospelí už nemusia byť napätí. Popustite uzdu fantázie, vytiahnite farebné ceruzky, zrelaxujte od každodenných problémov. Získate odstup a silu na všetky úlohy. Stačí vypnúť a na chvíľu sa zahrať ako dieťa, využiť omaľovanky pre dospelých. Máme pre vás hneď dve motívové verzie: Orient a Kvety, ktoré vyjdú v edícii tzv. antistresových vymaľovaniek vo vydavateľstve Slovart.


Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovala

Lara píše zvláštne milostné listy. Namiesto toho, aby v nich vyznávala náklonnosť a dala ich konkrétnej osobe, ktorú má rada, ona píše listy až vtedy, keď sa chce odľúbiť. Vyznáva sa v nich z toho, čo cíti a starostlivo zapečatené ich ukrýva v krabici pod posteľou. No jedného dňa všetky listy zmiznú a Lara veľmi rýchlo zistí, že ich niekto rozoslal adresátom.

Vůně francouzské kuchyněVůně francouzské kuchyně

Až sto základných receptov francúzskej kuchyne z varechy Michela Rouxa. Podstata a základ francúzskej kuchyne, ktorý využívajú nielen Francúzi, ale celý svet. Klasické postupy, ktoré si môžete neskôr upraviť. Príbehy o pôvode receptov, informácie o ingredienciách, zaujímavosti o syroch a vínach. Vychutnajte si ich rovnako ako Vůně francouzské kuchyně.Co po ní zůstalo

Co po ní zůstalo

Pre milovníkov tajuplných prípadov máme novinku, kde sa pátra po dôvode úmrtia len dvadsaťpäťročnej vitálnej a veselej žienky s chuťou do života. Ide o nehodu, samovraždu či vraždu? Bola Alice naozaj taká veselá ako sa zdala? Nahliadnite do jej denníka, listov a textov, ktoré po nej ostali na internete. Čo Alice za svojho života tak výborne skrývala?

Kanclrobik

Kanclrobik

Pre všetky kancelárske myšky, ktoré sa obávajú alebo už majú problémy kvôli sedavej práci, prináša Ikar užitočnú knihu, Kanclrobik. Dajte na frak nedostatku pohybu a zdravotným problémom, ktoré by vás mohli postupom času trápiť a vyskúšajte tipy, triky, cviky i celé pohybové zostavy z tejto knihy. Chráňte sa včas a poriadne.

První láska

První láska

Road trip na leto ako stvorený. Axi je svedomitá študentka, rada číta a nenamáča sa do malérov. Až teraz. Utečie z domu, vezme aj kamoša Robinsona a spolu brázdia naprieč štátmi. Zaľúbená Axi narazí aj na prekážky, no na tejto ceste sa im nemôže vyhýbať, ale musí im čeliť a riešiť ich. Ako vyzerá První láska? Spomeňte si na ňu s touto knihou na cestách.

Burgery (kniha receptov)Burgery

Pripravte si lahodný burger doma. Zo surovín, ktorých pôvod poznáte, šťavnatý a poriadne obložený. V knihe Burgery nájdete všetky potrebné informácie, fotopostupy, recepty nielen na burgery, ale aj na prílohy a omáčky. Okrem klasických receptov tu nájdete aj vegetariánske a vegánske špeciality.FILMOVINKA MESIACA JÚL

Daleko od hlučícího davu Thomasa Hardyho je anglická klasika. Okrem knihy máte od začiatku júla príležitosť vidieť aj jej sfilmovanú verziu. Mimochodom, sfilmovaná bola už v roku 1967 a 1998. Hľa, trailer na najnovšie filmové spracovanie:


Knižné novinky
vy
brala a okomentovala: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Aká je sila skutočného priateľstva a dokáže jeden bláznivý nápad zmeniť jeho dynamiku?
Objavujte svet s týmito leporelami.
Samozrejme, plný noviniek. Začítajte sa.