Knihy, s ktorými sa v lete blysnete

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Nech budete tráviť voľný čas počas leta kdekoľvek, pohodu zabezpečia dobre vybrané knihy. Pripravili sme preto Tipy na letné čítanie pre deti i dospelých.
Nech budete tráviť voľný čas počas leta kdekoľvek, pohodu zabezpečia dobre vybrané knihy. Pripravili sme preto Tipy na letné čítanie pre deti i dospelých.

Obálka knihy PajasanPre deti
Čítajte si spolu s deťmi. Užite si príbeh Pajasana, ktorého osud spečatila jedna domová schôdza, na ktorej sa rozhodlo, že bude vypílený. Naozaj obyvatelia domu nepotrebujú tieň, ktorý im poskytuje, štebot vtákov, ktoré naň sadajú? Nenájde sa nik, kto by o jeho život zabojoval? Knihu Pajasan napísal Vratislav Brabenec, niekdajší člen The Plastic People of the Universe. O komiksové stvárnenie sa postarala Petra Josefína Stibitzová. Kniha je v českom jazyku a tak okrem príbehu si môžete zlepšiť vašu češtinu a prispieť k jej porozumeniu u vašich detí.

Obálka knihy NaslouchačPre mládež
Pôvodná česká fantasy z fascinujúceho temného sveta, kde sa na pravdu a nádej takmer zabudlo. Fantasy kniha Petry Stehlíkovej, Naslouchač.
Když jsem byla malá, matka mi za temných večerů často vyprávěla o tom, kým jsme kdysi bývali. Ležela jsem na slaměném lůžku, držela si její ruku přitisknutou na tváři a hltala každé její slovo. Bylo nám zakázáno číst a psát, a tak se historie našeho lidu přenášela ústně z rodičů na děti. Vzpomínky pro nás byly velice důležité. Museli jsme si zapamatovat, že to, co jsme teď, je jen důsledek lidské chamtivosti.Obálka knihy Lesní lišky a další znepokojivé příběhyOddychovka pre dospelých
Príjemných 120 strán nezaťaží nijakú tašku. A pár bodov navyše, ak ukrýva viacero príbehov od niekoľkých autorov. To je prípad výberovej zbierky fínskej fantastickej literatúry Lesní lišky a další znepokojivé příběhy. Môžete sa tešiť na magické prvky, inšpiráciu ľudovou slovesnosťou či zaklínadlami. Nechýba ani tzv. magický realizmus a surreálne vnímanie sveta. Knižka krásna obálkou a čarovná obsahom. Zavedie vás do iných svetov, nech dovolenkujete kdekoľvek.
Obálka knihy Dvanásť rozhovorovNáročnejšie pre dospelých
KObálka knihy Dva roky, osm měsíců a jednadvacet nocíeď budete oddýchnutí alebo ak ste zvyknutí neustále prijímať užitočné informácie či náročnejšiu literatúru, odporúčame knihy Dvanásť rozhovorov a román Salmana Rushdieho
Dva roky, osm měsíců a jednadvacet nocí. Dvanásť najlepších rozhovorov Štefana Hríba z .týždňa vám pripomenie nielen slovenskú spoločenskú situáciu, ale určite vás myšlienkovo zavedie na územie otázok typu „čo ďalej“ a „čo s tým môžem spraviť ja“
. Román Salmana Rushdieho sa zaslúži skôr o opak. Tisíc a jednu noc trvá boj nadprirodzených síl v zápase o všetko, boj dobra a zla, svetla a temnoty. Má civilizácia šancu na záchranu? No pozor, toto nie je obyčajný príbeh budúcnosti, ale román, v ktorom imaginácia Salmana Rushdieho, napríklad neváha siahnuť po poetike orientálnych rozprávok a zároveň dobrodružných ság modernej popkultúry.

Už ste si vybrali, s ktorými knihami a na ktorých reálnych miestach budete tráviť letnú dovolenku? Záhrada, chata, stanové mestečko, kúpalisko, priehrada, more, pláž, čln, hory, lesy, vodopády alebo len rozpálené mestské ulice Slovenska či nebodaj New Yorku? Nech budete kdekoľvek, nezabudnite na rodinu, priateľov a na knihy.

Ak plánujete cestovať, neprehliadnite nášho unikátneho cestovného poradcu.
Knižní turistickí sprievodcovia
Ak ste už túto fázu preklenuli alebo ju úmyselne preskočili, veríme, že si nenecháte ujsť turistické atrakcie Slovenska.
Tipy na výlety po Slovensku
A ak už hľadáte len čítanie na pláž, do parku, kaviarne či čajovne, knihu, ktorá vám spríjemní dovolenkové chvíle alebo čas po práci, vyberajte v kategórii Letné čítanie - 45 tipov.
Knižné tipy na letné čítanie
Autorka článku: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.