Mamutia kniha vedy
David Macaulay s jeho zvedavými mamutmi pozýva všetky deti na knižnú výpravu za tajomstvami a krásami fyziky, biológie, chémie, geografie či astronómie. Dozviete sa zaujímavosti o ľudskom tele, našej planéte, ale aj celej galaxii menom Mliečna dráha. Zúčastníte sa pokusov, objavov a vynálezov, ktoré predurčili svet vedy, aby sme si ho cenili. Táto encyklopédia je skvelým nástrojom na získanie množstva fascinujúcich informácií.
Môj prvý herbár
Herbár, to je miesto, kde si nalepíte vysušenú rastlinku a priradíte jej meno. Ale nielen to, s touto knižkou sa dozviete, ako na to. Kde rastlinky nájsť, ako ich správne usušiť, ale zistíte aj množstvo zaujímavostí, napríklad podľa čoho nesú svoj názov a čím sú konkrétne rastlinky zaujímavé. Všetky nájdete na našich lúkach či v lesoch. Potulky prírodou môžu dostať nový zmysel a ráz. Ale pozor, botanizovanie je pomerne nákazlivé.
Kvapky na kameni
Toto je knižný tip trošku staršieho dáta, ale táto kniha je jednoducho jedna z najlepších a nestratí sa v nijakej knižnici. Tvrdá väzba a 224 strán, na ktorých nájdete 50 krásnych príbehov o slovenských a českých ženách, ktoré by ste mali poznať a určite pár z nich nepoznáte, čo vám nemáme vôbec za zlé, tiež nás niektoré príbehy riadne prekvapili. Editorky knihy si dali záležať nielen na výbere príbehov, ale aj autoriek ich príbehov a ilustráciách. Kniha je vďaka tomu nielen informačným či hodnotovým skvostom, ale aj umeleckou prácou. Navyše je vhodná pre deti cca od 8 rokov. Prečítajte si recenziu knihy alebo si v nej prelistujte.
Toto bol síce výber trošku náučnejšieho charakteru pre zvedavé deti, ale všetko je napísané príbehovou formou, takže sú to ideálne darčeky. Z beletristického súdka odporúčame vždy bláznivú Pippi s kamarátmi na úteku, pútavú knihu Vlk menom Tulák, novinku Veroniky Šikulovej Pozor, bodkovaný pes! pre všetkých milovníkov zvierat či jemne zaľúbené Modré srdce s kečupovým fľakom od Marty Hlušíkovej. Ďalšie tipy na knihy pre školákov nájdete v kategórii Tipy na vianočné darčeky – Pre deti.