Vyhrajte 1 z 5 balíčkov.

Knižný september

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Spríjemnite si dni knihami plnými knižnej tematiky. Čítajte si s deťmi. Alebo sa vzdelávajte. Knihy ponúkajú množstvo možností.

Knižnica na Piatej avenueKnižnica na Piatej avenue

Tento príbeh začína pomerne nenápadne. V roku 1913 sa Laura s rodinou nasťahuje do budovy Newyorskej verejnej knižnice. Jej manžel je správcom, ona sa napriek starostlivosti o deti usiluje o štúdium žurnalistiky. Upúta ju bohéma v Greenwich Village a radikálna ženská skupina, ktorá bojuje za práva žien. Keď z knižnice začnú miznúť vzácne zväzky, život sa komplikuje. O niekoľko desaťročí na túto záhadu nadviaže a začne ju rozuzľovať Laurina vnučka Sadie, ktorá sa stane v rovnakej knižnici kurátorkou.

 

365 anglických cool frází a výrazůZamilujte se do angličtiny

Poznáte Bronislava Sobotku? Broňa je nadšený učiteľ angličtiny z Brna, ktorý vám pomôže zamilovať sa do angličtiny. V ČR patrí k špičke, jeho kurzy už absolvovalo mnoho študentov, jeho YouTube kanál má vyše 150 000 odberateľov a teraz prišla správna chvíľa na vydanie jeho kníh Zamilujte se do angličtiny a 365 anglických cool frází a výrazů. Prvá vám poskytne Broňov osobný príbeh s učením angličtiny a mnoho tipov, ako angličtinu správne chytiť za pačesy a zvládnuť, druhá vám pomôže vyšperkovať angličtinu a zaujať frázami či idiómami teda ustálenými slovnými spojeniami, pri ktorých na pochopenie nestačí poznať význam jednotlivých slov. Poďte do toho.


 

KníhviazačKníhviazač

Boli ste už vo viazačskej dielni? Výroba kníh je umenie, ktorému sa priúča aj Emmet. Do každej knihy však dokáže uschovať aj spomienky. Ak chcete na niečo zabudnúť alebo navždy pochovať ťaživé tajomstvo, vaše trápenie v tejto viazačskej dielni zviažu a vy si už nikdy nebudete musieť spomenúť na bolesť, ktorú vám spôsobilo. V trezore pod dielňou svojej majsterky nájde však Emmet medzi mnohými knihami aj jednu s jeho menom.
Lišiak a jeho kamaráti, Bobor a jeho kamarátiAko vyrastajú a žijú

V tejto knižnej sérii vychádzajú ďalšie dva tituly. S malým lišiakom spoznáte nástrahy lesa, zistíte, čím sa živia líščatá a ako putujú životom. S bobrom sa dostanete ku životodarnej rieke, ktorá je jeho domovom a spoznáte obyvateľov navôkol. Prínosom týchto knižiek je kombinácia jednoduchého príbehu s faktami so zvieracej ríše.
 

Maroško vo VtáčikoveMaroško vo Vtáčikove

Prvej knihe o Maroškovi od M. A. Jerského sme už venovali samostatnú recenziu. Možno vás nostalgicky chytili za srdce ilustrácie akademického maliara Jana Hálu, téma pastierstva  či klasické veršovanky. Nové vydanie si zaslúžila aj ďalšia kniha Maroško vo Vtáčikove. S ľahkosťou zveršovaný a dobre zapamätateľný príbeh nás zoznámi s našimi najvýznamnejšími spevavcami a poučí nás, aké sú vtáčiky zraniteľné. Nabáda Maroška a aj ostatné deti, aby do vtáčikov nestrieľali prakom, neničili im hniezda a tešili sa z ich spevu.


Pri všetkých knihách nájdete ukážky z nich.

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Poriadna knižná párty sa nezaobíde bez čitateľov. A čitatelia bez nových príbehov.
Jedna z najlepších kníh o záhrade, aj keď má najmenej obrázkov a je v českom jazyku. ;)
Potešte knižkami najmenších alebo ich využite pri prvom čítaní.