Tipy na vianočné darčeky - vybrať si

Návod na prežitie pre ženu

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Igor Bukovský stihol na predvianočný trh pripraviť dlhoočakávanú knihu Návod na prežitie pre ženu. Ak poznáte jeho predchádzajúce knihy, viete, čo môžete očakávať. Ak ste zvedaví, my vám život uľahčíme.
Forma publikácie Návod na prežitie pre ženu umožňuje čítanie dvomi spôsobmi. Môžete ju čítať ako beletriu od prvej strany po poslednú alebo podľa kapitol či hesiel ako encyklopédiu. O kvalitu sa okrem Igora Bukovského staralo šesť odborných konzultantov, kniha vychádza zo slovenských reálií a z najnovších výskumov z roku 2013. Členenie publikácie je veľmi prehľadné, obsah tvoria dve hlavné časti a zoznam ich kapitol. Po nalistovaní jednotlivých kapitol môžete očakávať vhodne zakomponované medzititulky, infoboxy, obrázky a podobne.

V prvej časti s názvom "Vaše telo" nájdete tieto témy a rovnomenné kapitoly: Koža, Nechty, Vlasy, Zuby, Kosti, Kĺby, Krv, Obličky, Prsia, Pohlavné orgány, Tehotenstvo, Neplodnosť, Menopauza, Srdce, Mozog, Štítna žľaza, Tráviaci systém, Celiakia, Rakovina a Dekády ženy. Ak plánujete knihu čítať ako encyklopédiu, jednou z prvých kapitol, ktorú by ste si mali prečítať je tá s názvom Dekády ženy, pretože je veľkým poradcom sama o sebe. Či už ste dvadsiatničky, tridsiatničky, štyridsiatničky, atď. nájdete tu osobité informácie, ktoré sa vám určite hodia. Igor Bukovský tu zhŕňa rady a odporúčania, ktoré sú špecifické podľa veku žien. Každú z vekových skupín upozorňuje na niekoľko aspektov v týchto okruhoch:
  • riziká/nástrahy - aký životný štýl ženy v danom období preferujú a na čo by si mali dať preto pozor,

  • najdôležitejšie opatrenia v strave - minerály či vitamíny, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať a ktoré potraviny by ste konečne mohli vziať na milosť,

  • fyzická aktivita - naozaj môžete vykonávať všetky činnosti alebo by vám niektoré prospeli viac ako iné?

  • odporúčané preventívne vyšetrenia - nevychádzajú nutne z frekvencie povinných prehliadok, nájdete tu aj tipy na iné, ktoré je dobré v rámci prevencie podstúpiť,

  • najdôležitejšie kapitoly samotnej knihy – autor vybral niekoľko tém, ktorým by ste sa mali špeciálne kúsok venovať.

Návod na prežitie pre ženuDruhá časť "Váš deň" prekvapí týmito kapitolami: Raňajky, Metabolizmus, Glykemický index, Cukor a umelé sladidlá, Čokoláda, Psychogénne jedenie, Sedavé zamestnanie, Zápcha, Detoxikácia, pH, Protizápalová kúra, Protikvasinková kúra, Vitamin D, Histamínová intolerancia, Chronická únava, PMS, Predplesová kúra – rýchlo do šiat, Alkohol, Stravovanie pri dojčení, Antikoncepcia, Sexuálny život, Spánok, Duša. My sa kúsok pristavíme pri kapitole Sedavé zamestnanie. Lebo napríklad v rámci nej môžete zistiť, že Návod na prežitie pre ženu má multimediálny charakter a pomocou priameho prístupu (QR kódy) sa práve k nemu dostanete. V tejto kapitole autor odkazuje na cvičenia, ktoré by ste si pri sedavej práci určite mali osvojiť. QR kódy vám tiež sprostredkujú 42 pesničiek, ktoré ste ešte možno nepočuli, ale rozhodne by ste ich mali poznať. Autor ich nielen vybral, ale aj okomentoval. Tešte sa teda aj na rozšírený obsah, ktorý v hrúbke knihy nezbadáte. Ale nebojte sa, kniha je stále hrubá, má 344 strán a rozšírený obsah je aplikovaný len na to, čo sa do knihy nedalo vtesnať inak.

Na objavovanie je toho naozaj veľa. Tak už len prezradíme, že záver knihy patrí tabuľkám, špeciálnym Kegelovým cvikom, Trans tukom v potravinách, Odporúčaným dávkam (základné živiny, minerály a vitamíny podľa veku v rozpätí od 19 do 70 rokov v niekoľkých skupinkách, zvlášť odporúčania pre tehotné a zvlášť pre dojčiace ženy) a Vitamínom a minerálom (príklady – koľko potraviny zabezpečí aký objem konkrétneho minerálu či vitamínu).

Séria kníh so spoločným začiatkom titulku knihy „Návod na prežitie pre ...“ sa stala overenou značkou, ktorá vám prinesie poučenie úplne zrozumiteľnou a pútavou formou. Mnohé ženy majú navyše priamu skúsenosť s titulom Návod na prežitie pre bejby, ktorý je neustále veľmi dobre predávaným titulom, pretože sa jedná o veľmi užitočný a príjemný titul nielen pre mamy či otcov, ale aj ich deti, keďže v balíčku je ešte kniha Hneď to bude, Anjelik. Hlavne mamičky si tento titul neustále odporúčajú medzi sebou a ďalej tiež budúcim mamičkám, takže sa mu stále veľmi darí. Nesklame ani Návod na prežitie pre muža. Tu je len jediné úskalie, nie každý muž je otvorený tomu, aby si knihu prečítal, ale keď sa prekoná, väčšinou sú ohlasy tiež pozitívne.

Autorka: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Návod na prežitie pre ženu

5.0 1
26,90
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Aké vzácne je to, čo máme. Stačí okamih a môžeme všetko stratiť.
Nasajte atmosféru adventu z kníh.
Nazrite na novinkový pult kníhkupectiev z pohodlia domova.