AKCIA na bestsellery

Novembrová nádielka knižiek

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Novinky pre vás alebo ako tipy na darčeky. :-)

ŠťastnějšíKniha Šťastnější

Deň má 24 hodín, no naša predstavivosť nemá limity. Plány, čo by sme potrebovali a chceli stihnúť, sú občas veľmi ťažko vtesnateľné do časových rámcov, ktoré máme k dispozícii. Podnetov a nápadov máme veľa, doba sa síce zrýchlila, ale času až tak nepribudlo, skôr tých nápadov a možností čo robiť, je v podstate neúrekom. Ak máte pocit, že váš kalendár je preplnený úlohami a večer už máte energiu maximálne na sociálne siete či diel seriálu, možno vám táto kniha padne vhod. Váš deň môže byť zaplnený a zároveň napĺňajúci. Pozrite sa s Cassie Holmes do čoho investujete svoj čas a či nie je čas trochu to prekopať. Začítajte sa do knihy Šťastnější.

 

Ako sa myšiak Félix vrátil na Vianoce domovAko sa myšiak Félix vrátil na Vianoce domov

Už len päť dní a budú Vianoce, môže sa tešiť myšiak Félix. Musí však vyriešiť veľmi čudnú záhadu a vyrazí na dobrodružnú cestu okolo sveta, aby našiel neznámu myšku, na ktorú má hmlisté spomienky. Knižka má dvadsaťštyri a pol kapitoly, takže poslúži ako adventné čítanie. Navyše v nej nájdete aj návody na výrobu vianočných dekorácií, recepty na koláčiky a zaujímavosti o vianočných tradíciách z celého sveta. Pokojne sa pre deti môže stať adventným sprievodcom.

 


Tajný život kníhTajný život kníh

Knihomoli ľúbia fyzické knihy. A o knihe ako predmete je kniha Toma Mola. Dozviete sa mnoho perličiek z histórie, ale aj súčasnosti, zamyslíte sa s autorom nad hodnotou a posolstvom knihy ako artefaktu. Nie je len plná slov, je nositeľom významov aj bez slov. Knihy nás menia a pre rôznych ľudí znamenajú rôzne veci. Poďte sa zahĺbiť do ich zmyslu, začítajte sa do knihy Tajný život kníh. Túto lahôdku pre bibliofilov preložila Ivana Krekáňová.

 

Ako čítať zo stromovKniha Ako čítať zo stromov

Do tajného života stromov zasvätil mnohých čitateľov na Slovensku Peter Wohlleben a pre milovníkov prírody a hlavne stromov ponúka ďalší vhľad Tristan Gooley. Stromy mlčky vypovedajú o krajine, vode, ľuďoch, zvieratách, počasí aj o čase. Čo hovoria, to si musíme prečítať z ich listov, koreňov, kôry, správania sa v prírode. Stromy vo voľnej prírode, ale aj tie v meste nám ponúkajú mnoho stôp a znakov, treba ich len správne interpretovať. Nazrite do knihy Ako čítať zo stromov a prehĺbte vaše znalosti.

 


Neviditelné řemesloNeviditelné řemeslo

Dlhoročný šéfredaktor českého vydavateľstva Paseka pripravil súborné dielo o redakčnej a vydavateľskej práci. Nahliadnete do práce viac ako desiatky profesionálov a zistíte, ako to vyzerá v zákulisí knižných vydavateľstiev. Nestačí literárny rozhľad ani obchodný duch, musíte vedieť namiesiť tie správne ingrediencie v správny čas. Je to kumšt, remeslo, ktorému musíte obetovať mnoho času a energie. Alebo? Nechajme prehovoriť tých najpovolanejších.

Tipy na knižné vianočné darčeky

Knihy s vianočnou tematikou

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Surová rodinná dráma. Skryté traumy a túžba niekam patriť.
Dobrá kniha je náš maják. Nájdite tú svoju.
Spoznajte zaujímavé príbehy horských chát a devätnásť nevšedných osudov ich chatárov.