Novinky z knižného pultu

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Tentokrát doslova, lebo KNIHCENTRUM.sk má pre vás novinku.
Okrem internetového kníhkupectva sme otvorili už aj naše prvé kníhkupectvo v Bratislave, kde si môžete vyzdvihnúť internetové objednávky a prezrieť si a kúpiť vybrané knižné novinky. Základné informácie o kníhkupectve nájdete v tomto článku.

 

A čo dobrého sa objaví v kníhkupectvách v októbri? Okrem nového Kariku, Stromu od Alexandry Salmely, knihy Mapa dní zo série Neobyčajné deti slečny Peregrinovej či druhého dielu Lenkiných katastrof vychádzajú aj:

 

 

Slovenské rozprávky a povesti I, IISlovenské rozprávky a povesti Boženy Němcovej

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Boženy Němcovej pripravilo vydavateľstvo Tatran kompletné vydanie slovenských rozprávok v jej podaní. Ide o dve knihy v krásnom kazetovom vydaní, v ktorých nájdete až 60 rozprávok, napríklad známe Soľ nad zlato, O dvanástich mesiačikoch, Pamodaj šťastia, lavička či O Slnečníkovi, Veterníkovi, Mesačníkovi, krásnej Uliane a dvoch tátošíkoch. Na Slovensku Němcovej slovenské rozprávky vychádzali iba v oklieštených výberoch a rôznych prerozprávaniach. Načerpajte silu a dobro z jej podaní našich rozprávok, ktoré sú trochu odlišné od Dobšinského verzií. Edične knihy zostavila a preložila Jana Pácalová-Piroščáková. Ilustrácie pripravil akademický maliar Igor Piačka. Vydanie je u nás v 25 % zľave a môžete do neho nahliadnuť už teraz.

 

Divoká symfóniaDivoká symfónia

Autor Da Vinciho kódu, Dan Brown, sa pustil do tvorby pre deti. Užijete si hľadanie skrytých stôp i zašifrovaných odkazov. Kniha je plná kódov ako sa na Browna patrí. Sám je autorom zábavných básničiek, ktoré si môžete prečítať a ilustrátorskú pozíciu prenechal Susan Batoriovej. Tešiť sa môžete aj na sprievodnú hudbu, ktorú zložil Dan Brown a interpretoval Záhrebský festivalový orchester. Nahrávku nájdete na internete. Kniha je vhodná pre čitateľov od 3 rokov a súčasťou je aj pár pomôcok, ak by ste si nevedeli dať rady. Vyzerá to zaujímavo? Nahliadnite do knihy.

 

 

Príručka interiérového dizajnuPríručka interiérového dizajnu

Vytvoriť si harmonický domov je hra a vôbec to nie je náročné. Stačí si osvojiť niekoľko základných princípov, ktorými sa riadia aj profesionálni dizajnéri. Možno sa vám už stalo, že niečo vyzeralo v katalógu, na obrázku a možno aj naživo v predajni vynikajúco, ale keď ste to doniesli domov, niečo vám zrazu nesedelo. Vďaka tejto knihe by sa vám to už nemalo stať. Dozviete sa o dôležitosti symetrie, budete premýšľať o priestore a proporciách a farbách v ňom. Zvládnete rekonštrukciu kuchyne či kúpeľne, ale aj na prvý pohľad jednoduché dodekorovanie miestností napríklad svetlami a obrazmi. Knihu napísala švédska dizajnérka, autorka jedného z najčítanejších severských blogov Trendenser.se, Frida Ramstedtová. Nájdete ju aj na Pintereste, ale pozrite si najskôr ukážky z jej knihy.

 

Uč jako umělecUč jako umělec

Robert Čapek píše pre učiteľov – dodáva silu a inšpiráciu na zmeny. Učíme sa celý život, preto nezáleží na tom, ako dlho pôsobíte v školstve, ale či sa ešte dokáže hrať, pracovať, učiť. Učebne môžu viac pripomínať dielne a vaše poslanie učiť môže byť obohatením pre vás i pre žiakov. Nakuknite do tejto knihy, či vás nenakopne novým smerom. Veď každá zmena vyvolá reakciu a najlepšie je zažiť ju na vlastnej koži.


 

Místo sněníMísto snění

Táto kniha bude pravdepodobne len pre otrlých a trošku podivných. Veď taký je aj sám filmový režisér David Lynch, o ktorom táto kniha je. Je to kombinácia biografie a memoárov, ktorá vám odhalí zákulisie zrodu jeho najvýznamnejších diel a ponúka aj kľúč k ich interpretácii. Sloní muž, Mazacia hlava, Modrý zamat, Twin Peaks, Lost Highway či Mulholland Drive sa navždy zapísali do dejín filmu. Novinárka Kristine McKennová týmto životopisom cieli na väčších i menších znalcov Lynchovho diela.


 

Harry Potter BOXHarry Potter 1 7

Už to bude 20 rokov, čo životy čitateľov zmenil fenomén menom Harry Potter v podaní J. K. Rowlingovej. Pri tejto príležitosti pripravilo vydavateľstvo Ikar nové vydanie celej série, ktoré ilustrátorsky zverilo Adriánovi Machovi, autorovi Gerdy. Toto vydanie cieli na novú generáciu mladých čitateľov, ktorí sa s Harrym Potterom ešte len zoznamujú, ale predpokladáme, že zaujme aj zberateľov a večných priaznivcov tejto knižnej série. Knihy sú v tvrdej väzbe, takže im nehrozí, že by sa rýchlo ošúchali a poničili. Komplet vyjde začiatkom novembra, už teraz je však v predpredaji v zľave 20 %.


 
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Slovenské rozprávky a povesti I, II

Slovenské rozprávky a povesti I, II

0.0 0
59,90
-25 %
44,92
POSLEDNÉ KUSY

Divoká symfónia

0.0 0
14,90
-19 %
12,00
Na vyžiadanie

Príručka interiérového dizajnu

0.0 0
23,90
-25 %
17,93
POSLEDNÉ KUSY
Čeština

Uč jako umělec

0.0 0
16,45
-15 %
13,98
IHNEĎ odosielame
Čeština

Místo snění

0.0 0
32,40
-18 %
26,57
IHNEĎ odosielame

Harry Potter box 1-7: 20. výročie vydania

5.0 1
99,00
-17 %
82,00
Na vyžiadanie
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Samotná kniha i priamo sociologická veda je nástroj na poznávanie spoločnosti.
Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.