Otužte sa s knihami

NAJOBĽÚBENEJŠIE
Knihy plné tipov, inšpirácie a všetky vhodné ako darček. Čo viac si priať?

Najkrajšie lyžiarske trasyNajkrajšie lyžiarske trasy

Čo myslíte, čaká nás tento rok výdatná zima plná snehu, ktorá dopraje všetkým milovníkom bežkovania? V Dajame sa práve na také zimy pripravili a pre všetkých začínajúcich i skúsených bežkárov vydávajú knihu Najkrajšie lyžiarske trasy. Bežkovanie je vynikajúci rekreačný šport, okrem lyží, topánok a palíc treba naozaj už len sneh a nič viac vašu peňaženku a myseľ netrápi... Vďaka bežkám si užijete viac prírody, samoty a dobrodružstva ako na zjazdovke. Vyskúšali ste už? Stačí zájsť do najbližšej požičovne, určite si zahrejete celé telo a zistíte, že máte aj svaly, o ktorých existencii ste ani netušili. A ak vás to chytilo, táto kniha vám dá tipy na krásne bežkárske trasy – nazrite do knihy Nakrajšie lyžiarske trasy.


Vlk menom TulákVlk menom Tulák

V tejto knihe určenej deťom cca od 11 rokov sa autorka inšpirovala skutočnými udalosťami. Čitatelia sa vnoria do zážitkov vlka Bystríka, ktorý žije so svojou svorkou v horách. Keď na ich územie vtrhnú rivalské vlky, zostane sám a pokúša sa prežiť. No samotárske vlky to v prírode nemajú jednoduché a vlk Bystrík nebude výnimkou. Čakajú ho dlhé a nebezpečné dni a noci. Bonusom je záverečná faktografická príloha o vlkoch a ich prirodzenom prostredí. Kniha je navyše veľmi príjemne ilustrovaná, pozrite si ukážky.


Zážitky profesionálneho cestovateľaNa kraji sveta

Cestovateľ Martin Navrátil pripravil aktuálne hneď 2 knihy. Prvá kniha je pokračovaním série Okolo sveta. Štrnásť rokov spoznával jednotlivé časti Hodvábnej cesty, od dnešného Istanbulu, cez Blízky východ, strednú Áziu až po Čínu. Martinovo rozprávanie je nasiaknuté vôňami Orientu a Ďalekého východu. Ak by ste radšej zabrúsili do mrazivých -50°C, vyberte si knihu Na kraji sveta s podnázvom Expedícia Berlingov prieliv – Cesta prvých ľudí. Túto výpravu absolvoval Martin Navrátil s Petrom Hliničanom vo februári 2020. Ako prví Slováci mali pešo prejsť z ázijského na americký kontinent cez zamrznuté Beringovo more. Dozviete sa všetko o príprave aj priebehu tejto unikátnej expedície.


Knihomoľské ponožky s červíkomKnihomoľské ponožky s červíkom

Ku knihomoľskému rúšku pribudol aj nový vzor na ponožkách... Knižné červy sa v ľudskej podobe rady v dobrom usalašia pri každej knihe, ale v knižnici snáď nie, hlavne nie v tej zvieracej podobe, radšej nech sú na ponožkách. No, to nie sú jedinské jediné knihomoľské ponožky, či vecičky, ktoré v našej ponuke nájdete. Vyberte si v kategórii Knihomoľské vecičky.


Snežná leopardicaSnežná leopardica

Francúzskeho spisovateľa Sylvaina Tessona možno poznáte vďaka knihe V sibiřských lesích, v ktorej opisuje pol roka svojho života, kedy sa uchýlil na samotu neďaleko praskajúceho ľadu Bajkalu. V slovenskom preklade vychádza jeho druhá kniha Snežná leopardica. Tesson sa tentokrát s Vincentom Munierom vybral do Tibetu. Munier chcel fotograficky zachytiť snežného leoparda a Tesson nielen tieto okamihy čakania a nádejí pretavil do ďalšej brilantnej prózy plnej rozjímania, poézie, filozofie, náboženstva, lásky a hlbokej stopy humanizmu. Odporúčame vám aj knihy Petra Matthiessena a Paola Cognettiho, ak ste na ne náhodou ešte nenatrafili.

 

Duša Príbeh podľa filmu

Zachytili ste už informácie o novom animovanom filme od Pixaru? Po krásnom príbehu filmu V hlave prichádza niečo podobne podmanivé, film Duša. Viete, kde sa berú sny alebo čo robí človeka tým, kým je? Pri objavovaní odpovedí nielen na tieto otázky nazriete do ulíc New Yorku aj do podivuhodného sveta, o ktorého existencii ste nemali ani tušenie.

Pozrite si trailer k filmu:


 

Metóda Wima HofaMetóda Wima Hofa

Počuli ste už o Ľadovom mužovi? Máme na mysli Wima Hofa, ktorý pomocou sebakontroly dokáže zniesť rôzne nízke i vysoké teploty obdivuhodne dlhý čas: dve hodiny v ľadovej vode, na jeden nádych odplávať 60 metrov pod ľadom, v letnom oblečení vyjsť do výšky 7 000 metrov nad morom bez kyslíkovej bomby, maratón za polárnym kruhom v kraťasoch či maratón naboso naprieč púšťou bez kvapky vody. Možno nepotrebujete až také extrémne schopnosti, no metódy Wima Hofa môžu aj vám pomôcť byť otužilejší a menej sa stresovať. Zlepšite váš fyzický výkon i psychické zdravie. To ostatné, čo získate, bude len príjemný bonus. Wim Hof sa o svoje skúsenosti delí v knihe Metóda Wima Hofa, nenechajte si ju ujsť, začítajte sa už teraz.
 
Nielen knihy s vianočnou tematikou


Tipy na vianočné darčeky
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Najkrajšie lyžiarske trasy

0.0 0
13,95
-25%
10,46
IHNEĎ odosielame

Vlk menom Tulák

0.0 0
10,90
-15%
9,27
IHNEĎ odosielame

Okolo sveta 2

0.0 0
17,99
Vypredané

Na kraji sveta

0.0 0
17,99
Vypredané

Knihomolské ponožky – šedé s červíkem 39-42

0.0 0
6,01
-20%
4,81
IHNEĎ odosielame

Snežná leopardica

0.0 0
10,90
-25%
8,18
IHNEĎ odosielame

Duša Príbeh podľa filmu

0.0 0
9,99
-22%
7,79
POSLEDNÉ KUSY

Metóda Wima Hofa

0.0 0
14,90
-25%
11,18
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Vincent Munier a Sylvain Tesson budú vašimi sprievodcami Tibetom a cestou za snežnými leopardmi.
Spoznajte bližšie naše dejiny na prelome 18. a 19. storočia.
Kedy ste naposledy čítali tento žáner? A navyše od slovenského autora? Nech sa páči...