Posledné tohtoročné

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Na sklad prichádzajú posledné novinky tohto roka. Čo ešte vychádza?

ŠarlatániŠarlatáni

Nahliadnite za oponu „liečebných postupov“ a odhaľte temné stránky medicíny. Táto kniha prináša rekonštrukciu bizarných, čudných, niekedy až hrôzostrašných riešení nielen od naozajstných šarlatánov a obchodníkov s ľudskou dôverčivosťou, ale aj od lekárov, vedcov a skúsených liečiteľov. V knihe nájdete aj ilustrácie, fotografie a dobové obrázky. Okrem príkladov zo sveta tu nájdete aj praktiky šarlatánstva, ktoré sa diali u nás. Píšu o nich historičky Tünde Lengyelová a Anna Falisová. Vedeli ste, že medzi hlavné liečebné metódy v stredoveku patrilo púšťanie žilou? A tejto metódy sme sa ešte prácne zbavovali na konci 19. storočia. Prečítajte si v knihe Šarlatáni.

 

Baba Jaga

Až 280 strán ruských ľudových rozprávok s ilustráciami od maliarky Oľgy Zakis. V knihe Baba Jaga nájdete 25 rozprávok v novom modernom preklade – napríklad Baba Jaga, Krásna Vasilisa, Kostej Nesmrteľný, Žabka cárovná, Mrázik a mnoho ďalších príbehov. Nahliadnite, ako krásne a bohato je kniha ilustrovaná. 

Ábelovský domÁbelovský dom

Nevšedné čítanie vás čaká v knihe Ábelovský dom z vydavateľstva Tatran. Hanu Ponickú významne osobnostne i literárne ovplyvnili tri ženy: Božena Němcová a novohradské rodáčky E. M. Šoltésová a Božena Slančíková-Timrava. V útlej spomienkovej próze Ábelovský dom nájdete autentické postrehy od Hany Ponickej, spoznáte atmosféru prostredia, v ktorom žila Timrava, a jej hlavné povahové črty hodnoverne dokresľuje fotografický materiál z rodinného archívu a dosiaľ neuverejnená osobná korešpondencia Hany Ponickej s Boženou Slančíkovou-Timravou. Veľmi pútavá kniha nielen pre obyvateľov novohradskej planiny a milovníkov slovenskej literatúry. Začítajte sa už teraz.

 

Povesti z Poľany a PodpoľaniaPovesti z Poľany a Podpoľania

Peter Urban sa po knihách ĎumbierPoľana opäť vracia s knihou povestí, ktorá vás jednoznačne upúta. Dozviete sa, koľko vrcholov má slovenská Etna – vyhasnutá sopka nad Detvou. Vydáte sa po stopách Jánošíkovho pokladu, spoznáte tajomstvo Kaľamárky i Ľubietovského hradu. Príbehy a tajomstvá zo stredu Slovenska vám umožnia bližšie spoznať zákutia tohto regiónu, či ste už vyslovene domáci alebo len máte radi povesti. A možno sa aj vyberiete na potulky týmto krajom. Veď, kto nebol na Poľane, nevidel ešte svet. Tak smelo do toho.

 

Joga na dobrú nocJoga na dobrú noc

Spoznajte jednoduché cvičenia na dobrý spánok. Zrelaxujú nielen vás, ale špeciálne vaše deti. Práve pre nich sú určené, písané, kreslené. Jednoduchou a zábavnou formou im pomôžu upokojiť myseľ a rýchlejšie navodiť kvalitný spánok.


Nielen knihy s vianočnou tematikou


Tipy na vianočné darčeky

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Šarlatáni

Šarlatáni

0.0 0
26,00
-20 %
20,80
IHNEĎ odosielame

Baba Jaga

0.0 0
14,99
-22 %
11,69
POSLEDNÉ KUSY

Ábelovský dom

0.0 0
9,90
-25 %
7,42
IHNEĎ odosielame

Povesti z Poľany a Podpoľania

5.0 2
11,90
-25 %
8,93
IHNEĎ odosielame

Joga na dobrú noc

0.0 0
9,99
-15 %
8,49
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.