Svieže leto s novinkami

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
17.02.2020
15:00
14.01.2020
01:00
Na čo sa môžete tešiť okrem novej Dánovky Pochovaní zaživa?

Tajný život mäsožravých rastlínTajný život mäsožravých rastlín

Mäsožravé rastliny fascinujú nielen dospelých, ale aj deti. Zistite jednoduchou a zábavnou formou, ako sa o takéto rastlinky vhodne starať a objavte tajomstvá ich života. A keďže čaru mäsožravých rastlín podľahol aj Charles Darwin, ktorý ich poriadne preskúmal, v knižke je v obleku sprievodcu – superhrdinu práve on. Spolu s jeho popleteným asistentom vám predložia vedecké i historické údaje, ale tak, že vás z toho nebudú obchádzať mrákoty, lebo to bude superzaujímavé.

 

Knihkupectví na bylinkovém náměstíKnihkupectví na Bylinkovém náměstí

Natálie a Nathan vychovali dve deti a teraz nastáva ich v živote prirodzený obrat. Novú etapu si spestria tým, že opustia Paríž a presťahujú sa na juh Francúzska, kde si Natálie, pôvodne profesorka francúzštiny, splní svoj dávny sen – kúpi malé kníhkupectvo. Život medzi knihami je pre ňu ako stvorený, je výbornou poslucháčkou a stáva sa „liečiteľkou“, u ktorej sú medicínskymi zázrakmi vhodne odporučené knihy. Okrem Natáliinho príbehu spoznáte aj mnoho príbehov jej zákazníkov. Kniha Érica de Kermela je poctou knihám, čitateľom a kníhkupcom. Knihy a vzťahy k nim sú súčasťou príbehu, ktorý je plný odkazov na známe i menej známe knižky, medzi ktorými určite nájdete liečivo aj pre seba. Alebo ním bude práve táto kniha.

TIP: neprehliadnite ani knihu argentínskej autorky Silvie Araziovej – Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě.

 

Motivačné aktivity lenivej mamyMotivačné aktivity lenivej mamy

Anna Bykovová je pedagogička, psychologička a autorka bestselleru Samostatné dieťa alebo Ako sa stať lenivou mamou. Ak vás trápia pochybnosti, či sa dostatočne venujete svojmu dieťaťu, zahoďte obavy. Večné rozmýšľanie, či už je vhodný čas, vás len odvádza od využitia vhodných príležitostí. Každá chvíľa s dieťaťom je plná nových objavov a aj najobyčajnejšie veci viete premeniť na skvelé pomôcky. Lenivá mama vám prezradí množstvo užitočných aktivít, ktoré sú zároveň aj hrami. Zistite, kde sa berú múdre deti, prečo by mali kresliť, ako im pomôcť, aby začali rozprávať a ako môžete rozprávaním o púpave zasiať aj vo vašom dieťati základy systematického uvažovania.

 

Rostliny KarpatRostliny Karpat

Objavte atraktívny svet karpatských rastlín. V tejto populárno-náučnej publikácii nájdete 150 botanicky významnejších a pozoruhodných rastlín, ktoré sa môžete vydať hľadať. Objavíte predovšetkým karpatské endemity a zaujímavé rastliny s izolovaným alebo hraničným výskytom v Karpatoch. Pri každej rastline nájdete informácie o jej prirodzenom výskyte, ale aj biologickú charakteristiku. Kniha poteší nielen študentov, ale aj laikov, respektíve všetkých milovníkov rastlín. Pozrite si ukážku z knihy a zvážte, či by atlas Rostliny Karpat nemal pribudnúť aj do vašej domácej knižnice.


 

365 dní v záhrade365 dní v záhrade od Ivana Hričovského

V záhrade je vždy čo robiť. Ešte aj v zime si odkrojí z vášho času v podobe plánovania. Nová kniha Ivana Hričovského je bohato ilustrovaným poradcom na každý deň v roku. Množstvo informácií, ktoré potrebujete na založenie a udržanie vami vysnenej záhrady aj s návrhom, ktoré druhy rastlín by ste nemali vynechať. Zistite viac o pôde, záhradnej architektúre i potrebnom náradí. Ako hospodáriť s vodou a rozumne využívať hnojivá. Popasujeme sa aj so škodcami a burinou. Či už máte alebo plánujete prevažne úžitkovú alebo okrasnú záhradu, táto kniha s 324 stranami bude vaším obľúbeným sprievodcom.

Výber knižného sprievodcu na cesty

Tipy na výlety

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Nenechajte sa odradiť populárnym slovom minimalizmus, táto kniha je určite aj pre vás!
Zájdeme do Japonska i do hlbín duše. Stránky kníh majú vždy čo ponúknuť.
Máte blog, vlastný biznis, chcete sa zaujímavejšie prezentovať na sociálnych sieťach? Jak na sítě bude pre vás to pravé orechové.