Knihovinky marca 2018

S nadchádzajúcou jarou sa zazelenie nielen príroda, ale pokojne aj naše knižné novinky. Načerpajte informácie o nových knihách nielen o záhrade.
S nadchádzajúcou jarou sa zazelenie nielen príroda, ale pokojne aj naše knižné novinky. Načerpajte informácie o nových knihách nielen o záhrade.
Kniha Zahrada žije


Zahrada žije


Druhá kniha Anity Blahušovej vás prevedie mnohými prácami na záhrade a dodá tipy na spríjemnenie prác na záhrade deťom. Ponúka pre ne rôznorodé aktivity, ktoré samozrejme nemusia vždy potešiť len mladších objaviteľov, ale aj nás starších. Vo svojej predošlej knihe česká autorka prezradila mnoho trikov, ako si založiť a vyťažiť čo najviac z balkónovej záhradky. Tentokrát budeme v klasickej záhrade, so všetkým, čo k tomu patrí. Vzhľadom na to, že prvú knihu sme minulý rok poctivo prelúskali, máme dôveru, že Anita Blahušová poteší touto knihou mnoho záhradkárov, či už začínajúcich, ale aj tých skúsenejších. Prečítajte si viac v anotácii a nazrite do ukážok z knihy.
Kniha Nad vecouNad vecou


Neporiadok, chaos a stres. Tri veci, ktoré na mnohých ľudí doliehajú takmer denne. Zmocnite sa svojho života a buďte nad vecou. Ak sa neviete vymotať zo začarovaného kruhu povinností, možno treba len na chvíľu vypnúť a začítať sa do tejto knihy. Dozviete sa, ako vyhrať nad neporiadkom v domácnosti, aj to, ako zatočiť so stresom. Vďaka druhej knihe Ruth Soukupovej si značne upracete nielen doma, ale aj v mysli a duši. A to sa môže hodiť. Ak by ste hľadali tip, ako skoncovať s upratovaním, mrknite na tento náš článok: Ako na to - upratovanie bez opakovania.


Blížia sa veľkonočné sviatky, preto sme ako každý rok pripravili výber kníh s tipmi na dekorácie, knihy s duchovnou tematikou, ale aj s jarnými inšpiráciami. Nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Nájdete ich v kategórii Príprava na Veľkú noc. Špecialitkou je tip od Markéty Keclíkovej, ktorá sa podelila o návod na prípravu veľkonočného venca.Kniha Tajomné pradivo prírodyTajomné pradivo prírody


Slabosť na Wohllebenove knihy má veľa milovníkov lesov, ochrancov prírody. Teraz vychádza už jeho štvrtá kniha pre dospelých, a ako sme už párkrát spomínali, jeho štýl písania ocenia aj tínedžeri, ktorým je téma blízka. Tentokrát sa Peter Wohlleben zameral na spojenia či už medzi zvieratami a rastlinami, alebo s podnebím a klímou. Ak máte radi kuriozity a zaujímavosti, dozviete sa napríklad, prečo sa Zem v zime otáča rýchlejšie, ako dážďovky regulujú populáciu diviakov a ako ihličnaté lesy dokážu privolať dážď. Fascinujúca súhra rastlín a zvierat vás iste pohltí. A snáď vám neunikla existencia detskej verzie jeho kníh – Počuješ rozprávať stromy?


prečítať si úryvok

 

Naše tipy na knihy, ku ktorým by ste si mali prečítať anotácie:

Kniha Sobí hora   Deník japonské manželky   Kniha Hry špionPáči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Zahrada žije

18,75 € 14,34 €
IHNEĎ odosielame

Nad vecou

12,90 € 9,68 €
IHNEĎ odosielame

Tajomné pradivo prírody

12,90 € 9,68 €
IHNEĎ odosielame
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Spestrujeme si začiatok roka novými knihami. Hlavne tých ilustrovaných je viac ako dosť.
Už piatykrát prinášame Knihy roka. Tentokrát 6 fantastických tipov.
Všetci milovníci napätia, pozor! Vypočujte si zadarmo vianočné detektívky.