Rozhýbte sa viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Azda ste ešte nezleniveli. Slniečko volá von, ale aj dnu si treba vedieť udržať kondíciu.

Najjednoduchšie to majú v týchto dňoch tí, ktorí sa môžu venovať svojej záhrade. Tam je práce...

Ale ak sa ukrývate prevažne vo vnútri, možno už máte zavedenú pravidelnú pohybovú rutinu a potrebujete ju obohatiť. Alebo ste si ešte nezvykli a nenašli pre seba to pravé. Máme pre vás pár tipov. Väčšinu môžete odcvičiť na záhrade, terase, väčšej lodžii či priamo v obývačke. Na ostatné stačí na chvíľu vybehnúť von.

 

TOP činnosťKniha Chůze

Chôdza (rýchla či pomalšia) je spolu s prácami na záhrade jednou z najlepších možností na udržanie fit formy. Nemusíte podávať nijaké obdivuhodné výkony, akákoľvek vychádzka sa počíta a všetky práce na záhrade, ale aj balkóne dokážu dať zabrať. Čo sa týka chôdze, čoraz viac sa o nej píše ako o ceste k bohatšiemu životu, možno narazíte na spojenia všímavá chôdza či radosť z chôdze (o nej písal napríklad Erling Kagge, autor knihy Radost z ticha).

Veľmi zaujímavou a fyzicky prepracovanejšou variantou chôdze je tzv. nordic walking. Klasické turistické paličky stačí vymeniť za nordic walkingové a namiesto zdolávania štítov si treba vybrať miesta s menšími prevýšeniami. Je to zdravotne obohacujúca chôdza, pri ktorej zapojíte až 90 % svalov – ak ste o nej zatiaľ nepočuli, prečítajte si náš rozhovor s Luciou Okoličányovou, ktorá je prezidentkou Slovenskej asociácie Nordic Walking.

 

JOGA pre každéhoJoga Namaslay

K joge sa dá pristupovať naozaj veľmi rozlične a aj rôznorodo hlboko. Na začiatok si určite vystačíte s fyzickou stránkou jogy a jednotlivými cvičeniami. Je to zaujímavá forma rozcvičenia sa, prebudenia svalov, na ktoré ste už možno zabudli. Ak sa joge budete venovať dlhodobejšie a postupne prechádzať od pár minút až k hodinke, môžete sa dostať do naozaj skvelej formy.

Užitočnou knihou pre začiatočníkov i mierne pokročilých je napríklad Joga Namaslay. Vyobrazuje a bližšie rozoberá rôzne cviky a ich správne prevedenie. Z psychického hľadiska určite oceníte aj výhody praktizovania meditácie, o nej si môžete prečítať viac v knihe Jóga mysli. A skvelou prevenciou proti úzkosti môže byť aj práca s dychom, skúste si prečítať Jóga Pránájáma. A ak ste pokročilí a chcete sa do jogy ponoriť hlbšie, neobíďte dielko Ásana jako symbol.ĎALŠIE možnosti

 
   Kniha Běhání pro všechny   Malá škola Pilates   Strečink pro aktivní život   Psoas trénink   Kniha Beh ťa zmení


A možno vás k pohybu najviac nakopnú sami športovci. Ponorte sa do hlbín ponárania a životného štýlu s Guillaumom Nérym v jeho knihe Hlubiny Život bez dechu na hranicích lidských možností. Alebo s Adamom Ondrom vylezte Dawn Wall v Yosemitskom národnom parku – nielen o tomto jeho úspechu sa dočítate v knihe Adam Ondra lezec tělem i duší.

 

Autorka článku: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Joga Namaslay

Joga Namaslay

0.0 0
26,90
-25 %
20,18
Vypredané

Severská chôdza

0.0 0
6,90
-25 %
5,17
POSLEDNÉ KUSY

Ásana jako symbol

0.0 0
12,64
-19 %
10,24
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Aká je sila skutočného priateľstva a dokáže jeden bláznivý nápad zmeniť jeho dynamiku?
Objavujte svet s týmito leporelami.
Samozrejme, plný noviniek. Začítajte sa.