RSS
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Richard Müller: Enter
Mnoho známych umelcov ako protiváhu svojej hlavnej profesii používa výtvarné vyjadrenie svojich vnútorných pocitov. Richard Müller si zvolil ako protiváhu svojej hudobnej profesii umeleckú fotografiu a spojil ich v jeden úžasný, neoddeliteľné celok.
Helena vs. Marta
Začať sa má, ako v správnom detektívnom príbehu, na mieste činu. Lucerna 25. novembra 1968 večer. Skupina Golden Kids, v zložení Václav Neckář, Marta Kubišová a Helena Vondráčková, má svoj prvý koncert v pražskej Lucerne a to už po 25 dňoch od jej založenia. Raketový vzostup.
Patrick Swayze: Žil som skvelý život
Prvýkrát na seba upozornil v niekoľkých vedľajších úlohách, okrem iného v Coppolovej snímke Outsiders a v Červenom úsvite. V roku 1985 získal prvú veľkú rolu v seriáli Sever a juh. Potom prišiel osudový film Hriešny tanec a celý svet mu ležal pri nohách.
Zrodila sa Biomanželka, žena 21. storočia!
Svetlo sveta uzrel už dvadsiaty druhý román úspešného českého spisovateľa Michala Viewegha.
Lov s cieľom Reinhard Heydrich
Je možné rozprávať o starých veciach novými slovami? Reinhard Heydrich alebo tiež blonďavá beštia. Dramatický príbeh parašutistov, ktorí drasticky ovplyvnili vojnové udalosti v Československu z pera mladého cudzinca. Francúz a československé dejiny? Pokus o paródiu alebo...
Priamo v srdci Boha
Povedal som životu: "Chcel by som počuť hovoriť smrť." A život prehovoril trochu hlasnejšie a povedal: "Teraz ju počuješ!" Kahlil Gibran a jeho výkriky z minulosti. A napočudovanie čoraz viac aktuálnejšie. Prorok? Alebo len zvestovateľ?
Relikvie mrtvých
Detektívny thriller Relikvie mŕtvych je ďalším príbehom o Adélii Aquilarovej z pera úspešnej autorky detektívnych príbehov zo stredovekého Anglicka Ariany Franklinovej. Tým, že príbehy na seba len voľne nadväzujú je možné začať čítať ktorýkoľvek diel bez toho, aby sa čitateľ v deji strácal.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.