Knižné tipy na pohodové Vianoce

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Tento rok zvoľnite a vychutnajte si advent pomaly a naplno.

Nemusí byť všetko tip-top, ak ste nestihli prejsť k minimalizmu a takmer vždy upratanému bytu/domu, hlavne si zavarte na pohodu. Nielen vianočnú, ale aj tú predvianočnú. Darčeky sa dajú vybaviť online s doručením priamo domov a nemusia byť megalomanské - ak potrebujete našepkať pri výbere, máme pre vás prehľadné a rýchle tipy na vianočné darčeky, lebo knihy sú vynikajúce. A ak už hľadáte len tipy na zábavu a pohodové čítanie, nech sa páči.

Kus romantickej a zároveň predvianočnej atmosféry môžete zažiť vďaka dvom ľuďom a desiatim príležitostiam v knihe Jedného dňa v decembri. Počas zasneženého popoludnia zazrie Laurie toho pravého, no ako to už býva, realita je zamotanejšia, ako by ste si predstavovali.

 

O známom lakomcovi, pánovi Scroogovi, ste už určite počuli. Vraj jeho chamtivosť nemá konca kraja a ani Vianoce jeho srdce neobmäkčia. Zdá sa, že ani Marleyho návšteva, ktorý je už po smrti, nemá nijaký efekt. Dokedy bude pánom Scroogom lomcovať odpor a nenávisť? Už ste ju odhalili? Je to knižná klasika z roku 1843 od Charlesa Dickensa – Vianočná koleda.

 

Ak sa radi zabavíte tradičnými predvianočnými aktivitami, nenechajte si ujsť sadu na liatie olova – Tradiční vánoční lití olova. Zistite, čo vás čaká v nasledujúcom roku. Výkladový slovník, ktorý je súčasťou balenia, vám pomôže rozlúštiť aj tie najzvláštnejšie tvary.

 

Komplet Starý a Nový zákon pro děti
V českom jazyku vychádzajú krásne ilustrované knižočky pre deti, ktoré zoznamujú s biblickými príbehmi zo Starého a Nového zákona. Je ich už viac ako 20 a každá knižka má 24 strán. Ilustrácie tvoria českí výtvarníci najmladšej generácie, pozrite si napríklad tie z knihy Ezau a Jákob. Biblické príbehy prerozprávala Ivana Pecháčková, známa a obľúbená česká autorka. Knižky sa dajú zohnať jednotlivo alebo v troch kompletoch. Nielen tieto, ale aj mnohé ďalšie knihy z Meandru zaujmú pozornosť dospelých i detí.

Ezau a Jákob

 

Boli ste už fascinovaní tvarmi snehových vločiek? Viete, že neexistujú dve rovnaké vločky? Nadchýna vás sneh a okrem slovenčiny si radi pretrénujete aj angličtinu? S deťmi, či bez nich, máme pre vás hravú knihu s krátkym jednoduchým príbehom. Kniha je dvojjazyčná a zahreje aj ilustráciami. A neroztopí nijaké vločky, ibaže by ste s ňou vybehli von počas sneženia. Odporúčame Tanec snehovej vločky.

 

Novinkové alternatívy pre deti: Mimi a Líza Záhada vianočného svetla, Zachráni doktor Proktor Vianoce?, Na horách v Závejove, Santasaurus, Santa a jeho falošná brada, Tajný vianočný hosť, Disney Rozprávkový adventný kalendár


Ďalšie knihy s vianočnou tematikou pre deti (vrátane tvorivých)...

 

A pre dospelých sú tu Gundžovníky. Nazrite do vianočnej a silvestrovskej atmosféry roku 1969 očami Jula Satinského.

Gundžovníky - Vianoce 1969

Gundžovníky - Vianoce 1969

Gundžovníky - Vianoce 1969

Gundžovníky - Vianoce 1969

Gundžovníky - Silvester 1969

Objednať Gundžovníky

Knihy s vianočnou tematikou

Tipy na vianočné darčeky


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.