Tipy na knihy pre knihomoľov

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
22.02.2021
16:49
22.01.2021
16:06
14.01.2021
13:00
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Pár odporúčaní z toho, čo máme načítané, overené a čo knihomoli rozhodne ocenia.

Veľa knihomoľov je zavŕtaných v beletrii. Všimli ste si? Tém, žánrov a autorov je neúrekom, tak podľa čoho vyberať? Ak máte skúsenosti s knihami, trošku sa vyznáte v autoroch a vydavateľoch, určite stačí len jedno letmé nazretie do knižnice vášho blízkeho alebo pár otázok na neho a s výberom to nebude vôbec ťažké.

Nikomu sa nepáči všetko, preto ak chcete strieľať odboku a len tak vybrať niečo, čo ešte určite nemá, ale mohlo by sa mu páčiť, je to výzva aj pre kníhkupca. Ale aj knihomoli majú šiesty zmysel a veľké nákupy kníh si nechávajú na povianočné obdobie, aby ste im mohli radosť urobiť vy.

 

Obálka knihy HanaLen nedávno vyšla v slovenskom preklade kniha Hana od českej spisovateľky Aleny Mornštajnovej. Ak ste sa k tomuto dielku ešte nedostali, môžete ho darovať v origináli, no aj v slovenčine. Čomu dáte prednosť, je na vás. Predovšetkým vďaka románu Hana sa Alena Mornštajnová zaradila medzi najobľúbenejšie české spisovateľky. Ako Knihu roka 2017 ju ešte v origináli označila aj knižná blogerka Aly z Ostrova stratených príbehov, o knihe okrem iného napísala: „Obdobie druhej svetovej vojny, ktoré je tu zachytené, sa zameriava skôr na všetko „predtým“ než na samotné hrôzy. Aj keď ich Hana prežila, následky ľudskej zloby a rozhodnutí pod tlakom bude znášať do konca svojho života. Takmer som cítila váhu Haninho svedomia a bolo mi jej veľmi ľúto.

 

Kniha Kŕmime vtáky - ale správnePre milovníka prírody odporúčame ktorúkoľvek knihu z ponuky vydavateľstva Knihy Kazda, ktoré je na Slovensku stále trošku neznáme, no knihy majú úchvatné a informačne bohaté, takže nimi určite prekvapíte. V češtine vydávajú aj tituly od Petra Wohllebena, ktoré u nás vydáva Tatran, no na rozdiel od Tatranu, je celá ich ponuka viac-menej prírodná. Prečítajte si recenzie na knihy 25 gramov šťastia (ako ježko môže zmeniť život), Kŕmime vtáky – ale správne, Louka (to by sa mohlo páčiť každému čitateľovi Wohllebena) či Co ryba ví? Knihy Kazda je české vydavateľstvo, ale niekoľko titulov už stihli preložiť aj do slovenčiny. Všetky knihy od Knihy Kazda nájdete tu.

 

Milovník hôr určite bude žasnúť pri titule Malá & Veľká Fatra. Pohoria prejde od Kľaku až po Harmaneckú dolinu. Ide o obrazovú publikáciu s viac ako 200 fotografiami a stručnými textami v slovenčine a angličtine. Príjemný sprievodca na kochanie sa i plánovanie nových výletov.
Ak by ste uprednostnili nejaké iné pohorie alebo viac informácií a tipov na túry, vyberte si v širokej ponuke vydavateľstva Dajama alebo obmedzenejšej ponuke a lacnejšej variante od iného vydavateľa pod názvom Ottov turistický sprievodca.

 

A čo sa v dnešných časoch vyslovene hodí nielen pre knihomoľov, ale pre každého čitateľa do knižnice, to je trocha znalostí zo psychológie a filozofie. Toho, ako fungujú naše emócie a myšlienky. Odporúčame darovať či obohatiť samých seba novými encyklopédiami z vydavateľstva Lindeni. Sú vhodné pre laikov i odborne zdatnejších čitateľov. Rozoberajú rôzne témy, približujú mená psychológov, filozofov a iných odborníkov, ktorí sa im venovali, a okrem základného prehľadu a informácií, prinášajú otázky na zamyslenie a odkazy na ďalšiu literatúru v prípade záujmu o podtému. Skúste si v nich u nás minimálne zalistovať, my sme sa v nich už v dobrom a radi na pár hodín stratili.

Knihy Veľké myšlienky Filozofia a Psychológia

 

Ak potrebujete poradiť v akejkoľvek inej oblasti alebo hľadáte niečo pre deti, pripravili sme pre vás 12 tipov v 25 témach (podkategóriách).
Výber dobrej knihy je u nás naozaj na dosah. Presvedčte sa v kategórii Tipy na vianočné darčeky.

8 dôvodov, prečo je kniha najlepší darček

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Hana

0.0 0
13,90
-25%
10,43
IHNEĎ odosielame

Kŕmime vtáky - ale správne

0.0 0
13,70
-25%
10,28
IHNEĎ odosielame

Malá & Veľká Fatra

0.0 0
22,90
-25%
17,18
IHNEĎ odosielame

Filozofia Veľké myšlienky

0.0 0
25,99
-22%
20,27
IHNEĎ odosielame

Psychológia Veľké myšlienky

0.0 0
25,99
-22%
20,27
POSLEDNÉ KUSY
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Priznávame – polka kníh je o prírode. Ale to je po knihách druhý nástroj na pokojnú myseľ.
Klasika, filozofia, nástrahy internetu či kniha o výchove detí. Zaujímavé čítanie vychádza každý mesiac.
Vincent Munier a Sylvain Tesson budú vašimi sprievodcami Tibetom a cestou za snežnými leopardmi.